| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare...am 13ani și înălțimea 1.70 sunt foarte înaltă și nu imi place asta deloc, vreau sa specific ca nu am mai crescut de 1 an jumate 2ani....deci voi mai creste? Multumesc

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Intreaba-ti hipofiza, nu pe noi. De unde sa stim daca tot ce ne dai sunt niste estimari... absurde.
Da-ne context: frati, parinti, bunici, dieta, exercitiu fizic, etc.

| Anonima163333 a răspuns:

Pai...e posibil sa nu mai cresti, dar de asemenea sa mai cresti...eu am 14 ani si 1.64 m, nu am mai crescut de 2-3 ani niciun cm.Desi 1.62-1.63-1.64 e inaltimea medie, mie mi se pare ca sunt scunda.
am o prietena care are tot 1.70, poate chiar mai mult, tot de varsta mea, si mie mi se pare ca e super sa fii inalt, deci mandreste-te cu inaltimea ta
acum legat de intrebarea ta, nu pot sa iti garantez ca o sa ramai la 1.70, totusi ai doar 13 ani, mai ai timp de crescut, dar nu te speria, nu vei mai creste foarte mult (2-3 cm)