| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, am făcut analizele la sânge și mi-a ieșit hemoglobina 17 și mai mult fier.și mai trebuie sa iasa încă vreo 2 analize la urina, sora mea de 16 ani a murit de leucemie. cryinge grav hemoglobina 17?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| P4rAd0x a răspuns:

Ar fi ok sa bei multe lichide, cam cel putin 2 litri pe zi si in general sa intrebi un medic cam ce medicamente ai putea sa iei pentru chestia asta sau ce altceva sa faci.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Vezi ca langa rezultatul tau, ar trebui sa fie si rezultatul "corect" pe care ar trebui sa-l aibe un om sanatos, se incadreaza intre anumite numere. Oricum nu e grav, si condoleante