| PookieBear a întrebat:

Buna TPU happy. Am o durere in partea dreapta jos a abdomenului. Am fost la medic de dimineata,mi-a facut analizele de sange (leucocite) pentru ca am crezut ca am apendicita dar au iesit perfect normale,deci mi-a spus ca nu e de la apendice. De la ce poate sa fie atunci? Ma doare permanent, dar nu se intensifica cand ridic piciorul sau cand apas. A mai patit cineva asta? mie inca imi e frica ca e de la apendice doar ca inca nu e grav ca sa iasa in sange...sa am incredere in acele analize? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poate fi o durere de la nivelul colonului sau o durere data de un calcul ureteral sau de la nivelul peretelui abdominal (hernie). http://www.i-medic.ro/......ca-dreapta

| antimulte a răspuns:

Daca era apendicele se vedea deja. Mai ales ca ai si dureri. Medicul cred ca trebuia sa isi dea mai bine seama ce ai. Nu ti-a dat vreun tratament ceva, macar un calmant pentru dureri.

| PunkyBrunette a răspuns:

Daca esti fata e posibil sa fie si de la ovare. Si cel mai indicat ar fi sa iti faci o ecografie...