| phantom2k a întrebat:

Am 15 ani nu de mult am descoperit ca am fimoza si as vrea cateva detalii despre aceasta, inainte de operatie, dupa operatie, daca se poate anestezie generala si inca o chestie mi s-a spus ca dupa operatie trebuie sa mi se scoata firele cam cate sunt? .....doare? pentru ca pe mine stiu ca m-a durut foarte tare cand mi le-a scos de la apendicita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici,
http://forum.desprecopii.com/....../topic.asp
Te pup!

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

FIMOZA este o afectiune medicala(un inel fibros)ce impiedica retragerea completa a preputului la baza glandului la baieti.Nu cred ca se face anestezie generala,pentru asa ceva, doar locala! Ca numar de fire, cred ca sunt mult, mult mai putine, decat la o operatie de apendicita.
Trebuie sa faci operatia, spre binele tau, pentru viitor.Gandeste-te ca sunt operatii mult mai complicate si mai grele, pe cand asta...