| sorynna a întrebat:

Am 15 ani si de cativa ani am pe picioare si mai putin pe maini niste chestii asemanatoare cu bubitele ce apar dupa epilat.pe partea inferioara a coapselor sunt putine iar pe gambe aproape ca nu sunt deloc dar pielea e mereu aspra.vara nu sunt asa vizibile ca iarna.nu am fost la un medic cu toate ca intentionez de mult sa fac acest lucru numai ca mama nu are timp rolling eyes...va rog sa imi raspundeti si sa imi spuneti de la ce ar putea fi si daca se poate sa imi recomadati si o crema sau ceva. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca iti poate recomanda cineva ceva. Incearca o crema numita Atoderm PP si vezi ce rezultate are. Totusi cred ca ar fi bine sa mergi la dermatolog.

| illusion a răspuns:

Pai depinde cu ce te epilezi. daca te epilezi cu lama renuntawinking probabil te iriti din cauza ei tongue

| sorynna explică:

Nu ma epilez cu lama doamne ferestehappy nu sunt de la epilat.pentru ca le am de dinainte sa incep sa ma epilez... sper sa isi faca mama timp sa ma duca la dermatolog rolling eyes