| Georgianna3723 a întrebat:

Dupa ce folosesc crema epilatoare pe picioare imi apar bubite si o usoara mancarime de scurta durata in unele zone. Bubitele persista totusi. Asta inseamna ca am pielea sensibila? Care sunt cele mai eficiente metode de epilare, in afara de epilator?

3 răspunsuri:
| Georgianna3723 explică:

Nu cred ca este alergie. Sunt ca si bubitele de "piele de gaina".

| kiss ya' a răspuns:

Ti-as recomanda sa nu mai folosesti pentru ca asta inseamna ca esti alergica.cred eu.incearca sa te duci la un salon de cosmetica deoarece se lucreaza cu multa grija si se folosesc toate produsele necesare pentru ati lasa o piele fina si catifelata. sper ca iti va fi de ajutor.

| mika99 a răspuns:

Cea mai eficienta ar fi ceara... te poti duce la un salon de cosmetica si in aprox. 30min e gata un epilat lung...si nici nu costa foarte multhappy