| claudiu96 a întrebat:

Am 15 ani si nu stiu cu ce sa imi dau mustata jos. Am auzit ca nu e bine cu lama. Ma gandesc la ceara, pentru ca un coleg din clasa se da cu ceara si ii creste foarte greu parul. Insa nu stiu ce fel de ceara, ma gandesc ca poate sunt mai multe feluri de ceara. Va rog ajutati-ma, mai este putin pana la banchet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionela256 a răspuns:

Du-te la un salon, si acolo ii zici ca vrei sa-ti dai mustata jos, si esteticianul ti-o va da jos cu ce ceara are(de buna calitate)...si atat. funda?

4 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

Lasa asa cu mustata, te face mai matur, mai batran.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevar cu ceara iti creste putin mai greu, insa e bine sa faci asta la salon. Daca o faci singur sau ti-o face cineva care nu se pricepe nu o sa iasa nimic bun. Sincer sa sfatuiesc sa te barbieresti cu lama si cu spuma/gel de ras pentru ca nu e dureros si e mai putin probabil sa te iriti. Oricum, eventual o sa folosesti lama cand o sa ai firele mai dese asa ca te poti obisnui de pe acum s-o manuiesti.

| STEFYGAGA8 a răspuns:

Buna... auzi sunt mai multe feluri de ceara ceara rosie, ceara neagra, si ceaara marou sunt maimulte feluri si in fiecare zi te dai cu putin ca sa ti se duca ca daca uiti sa nu te dai intr-o zi atunci ti se va face mare mai mare decat atuncea si dexemplu te dai la ora 16.00 si pe aialatla, iar la ora aia te dai in care te-ai dat intr-0 zi te dai si in alta este o idee foarte buna pentru ca si eu am un frate de 18 ani si el face la fel ca si tine pentru ca sa nu mai aiba m, ustata pentru ca nu ii place mustata dar nici mie dar asa incearca el in fiecare zi!

| axyon a răspuns:

Fate linistit cu lama.Dar pune spuma, iar apoi aftershave