| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani 1, 72 62.5 kg am sanse sa ma inalt daca fac sala si exercitii de stretching in fiecare seara acasa? sala fac pentru masa musculara. dacaa stau atarnat de bara merge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Stai atarnat vreo 2 saptamani si cresti sigur!

| Dannyofficial a răspuns:

Poate ca da, dar cu rezultate foarte miciwinking

| BeastMode a răspuns:

Daca o sa cresti, o sa cresti. Poti sa cresti si daca te duci la sala si daca nu te duci la sala.Nu e o regula sa mai cresti, poti ramane asa sau mai poti creste.Depinde de organism...
Si cu practicatul unui sport care "te inalta" : baschet, volei..., tot de organism depinde.Tu incearca sa-i oferi o alimentatie sanatoasa. Daca tot faci stretching si mergi la sala, fa-l dupa ce ti-ai terminat antrenamentul, este bine sa intinzi muschii dupa antrenament si chiar si in timpul acestuia (stretching dinamic).

| Gabrielaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Esti destul de inalta la 16 ani. Daca faci sala, nu vei mai creste. Insa, daca vrei sa fii mai inalta de atat, poti face baschet. Te ajuta mult.