| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani iar de anul trecut am tot avut motive de stres zilnic, frica si suparare, din motive personale chiar daca varsta de regula nu prea ofera astfel de "stari" iar de multe ori, chiar si daca stau in pat, simt cum inima ar fi ca o stafida. Parca s ar misca si ma doare. Este un sentiment inexplicabil. Parca mi s ar misca ceva in interiorul inimii si creeaza un discomfort. De intepaturi nu prea am parte insa acest fenomen cu siguranta se trage de la experietentele pe care le am trait in trecut. Ce ar putea avea? Daca, acum se manifesta asa, peste 20-30 ani ce o sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CleanHeart a răspuns:

Dragul meu amic de pe TPU, majoritatea adolescentilor trec pintr-o astfel de criza sincer imi pare enorm de rau ca a trebuit sa treci prin experiente neplacute si ca acum esti cu moralul la pamant.Capul sus viata asta urata are multe de iti oferit. Iesi pe afara, in cluburi, in parc, calatoreste cu trenul ai multe obiective turistice de vizitat in Romania, unde doresti tu dar sa nu petreci mult timp in casa fiindca starea pe care o simti tot nu se v-a schimba.Trebuie sa razi si sa ai.mereu persoane in jurul tau cu care sa vorbesti fiindca cand esti singur gandurile persista.
Succes si daca mai ai nevoie de sfaturi si.de o amica scrie-mi pe chat
O seara frumoasa sa ai! happy

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate ai palpitati la inima consulta un medic

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"22 August 2017
Mereu cand vine toamna, astept acel moment cand se face seara, afara e frig, iar eu in haine foarte pufoase stept sa ajung acasa. Sunt baiat, am 17 ani si nu vreau sa sune foarte poponaresc, problema? (mai mult)".
-pace tie. cu o moarte toti ii suntem datori, vietii.winking laughing

| missfatadelatara a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

You make my day.hee hee

(nu vreau sa sune foarte poponaresc)

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru missfatadelatara):

Mai usurel cu romgleza, ca am multe carii si ma trage curentul.winking tongue
YOU LIKE ME!?

| missfatadelatara a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Of course boy. You're my idol.hee hee

| Crackman a răspuns:

Sfat, baga ceva si traieste.