| Nutella123456789 a întrebat:

Am 16 ani.Inaltimea de 1.65 si 49 de kilograme.Mai trebuie sa slabesc sau e bine asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OanaSiCamAtat a răspuns:

E totul OK asa. stai linistita. eu am 11 ani inaltimea 1.48 sau 1.49 si am vreo 42 de kg. dar daca totusi ti se pare ca ai nevoie sa slabesti nu-ti recomand sa mananci dupa o cura. eu te sfatuiesc sa ai grija la ce mananci (adica fara chips-uri, sucuri, pufuleti, grasimi, dulciuri etc.) si sa faci si sport, mult sport. depinde in ce parte vrei sa slabesti.winking

6 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Mai ingrasa-te unpic, 49 de kg are o fata la 12-13 ani, tu ai 16straight face

| pwp a răspuns:

E bine, dar n-ai face rau daca ai mai pune 2-3 kg pe tine.

| IoanieCriminalul a răspuns:

Eu am 15 ani si am 52 kg si arat bine(eu fac sala).Eu zic ca e bine, mi se pare cam putin.

| nonameih0000 a răspuns:

Eu sunt la fel ca tine si am 14 ani. Lumea imi spune ca sunt slaba. Eu nu stiu ce sa zic. Cred ca e bine asa

| OanaSiCamAtat a răspuns:

Si daca vrei sa slabesti fara miscare sau din astea tine cura de slbire DUCAN.

| Ema001 a răspuns:

E bine! eu am 14 ani si aceeasi inaltime doar ca am ceva mai multe kg. 55 big grin
In fine. nu e bai laughing e bine, poate esti prea slaba, nu stiu, la unele persoane sunt oasele mai grele.