| tflkj a întrebat:

Am 16 ani si 1.66. Tata are 1.83 si mama 1.70. Ce pot face sa cresc in inaltime? Nu ma luati cu mancare, pastile sau alte porcarii. Ce exercitii ma pot ajuta in crestere? Joc baschet dar foarte rar. Am auzit ca daca stai atarnat de o bara sau daca te intinzi dimineata te ajuta foarte mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Ai putea încerca exerciţiile astea:
http://blogulsportivilor.com/exercitii-de-crestere-in-inaltime/?cp=all
Succes!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai auzit greșit.
Să te măsori după trei antrenamente de înot săptămânal la un interval de 6 luni!
Pa, pa.

| lplostonyou a răspuns:

Buna.Poate suna un pic aiurea pentru tine ce spun eu acum,dar alt ceva nu pot sa-ti spun,multe vitamine,cereale si minerale, fructe legume si multa miscare, inca nu sa inventat pana acum nici o substanta speciala pentru cresterea in inaltime.

| Aylee a răspuns:

Practica innotul, rezultate garantate si testate de prietenul meu.

| Marwell a răspuns:

Eu am facut niste exercitii care au avut rezultate foarte bune, am crescut peste 5 cm de la ele, uite le gasesti aici, are si in format video:
http://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/exercitii-crestere/

| tflkj explică:

Am uitat... Dau funda!

| Jupanasul a răspuns:

Apuca-te de innot:).
www.magixit.blogspot.com
Bafta!