| Alison95 a întrebat:

Am 17 ani, peste cateva luni fac 18. am 1.70 si 49 kg. menstruatia mi-a venit la 14 ani. exista vreo sansa sa mai cresc in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti sa te si opresti aici[eu de la 16 ani nu am mai crescut]nu este o regula ca neaparat trebuie sa cresti pana la 18-20 de ani

| Bondarel99 a răspuns:

Sanse nu cred ca ar mai fi, ai 18 ani deja si ai crescut destul de mult.Eu la varsta ta am 1.64 tongue daca parintii tai sunt inalti poate te vei mai inalta si tu dar nu cu mult...

| NevastuicAaA a răspuns:

Fetele cresc de obicei pana la 18 ani.
Deci poate mai cresti 1-2 cm.

Ce treaba avea menstruatia cu crescutul in inaltime?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La mulţi încă de pe-acum.
Eşti destul de slăbuţă la înălţimea ta, în mod normal ar trebui să cam ai pe la 60 de kilograme, în medie fetele cresc până la vârsta de 16 ani, nu e exclus, sî poate să mai creşti, numai organismul tău decide asta.
Te pup!

| femeiacocheta a răspuns:

Sanse exista in orice proces! Depinde daca astepti ca asta sa se intample natural, sau grabesti un pic lucrurile. Inscrie-te la un sport care lucreaza pe partea asta si ai sanse mai mari.

Oricum, inaltimea nu este cel mai important lucru la o femeie! Conteaza mai mult feminitatea ei.

cu drag