| anonim_4396 a întrebat:

Buna :* Am 11 ani si 9 luni, si am 1.71, exista vreo modalitate de a afla daca mai cresc mult? Am auzit ca dupa ce iti vine menstruatia nu mai cresti mult in inaltime, mie mi-a venit menstruatia de doi ani si ceva, dar tot cresc.
*scuzati categoria*

Răspuns Câştigător
| Ahrixxxx a răspuns:

Nu exista nicio modalitate de a afla.
Dar din cate spui, corpul tau se dezvolta destul de repede in ceea ce priveste inaltimea, deci nu ar fi un lucru surprinzator sa mai cresti, se poate, insa nu exagerat de mult. Nu te gandi ca o sa ai o inaltime exagerat de mare, iesita din comun.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu ti-ai avut deja perioada majora de crestere, nu cred ca vei mai creste cu mult. Poate 5-6 cm maxim. Depinde si de parintii tai ce inaltime au.

| YessWey a răspuns:

Nu are absolut nici o legatura. Normal ca o sa mai cresti.