| Myr3ll1994 a întrebat:

Am 17 ani si sunt cam slab si vreau sa ma ingras putin, dar nu stiu ce trebuie sa manac. Poate problema este ca mananc si destul de putin si cate o data mananc doar o data pe zi pentru ca pur si simplu nu imi este foame. Ce ar trebuie sa fac sa ma ingras putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Pai acum depinde si de corpul tau cum functioneaza.dar daca vrei sa te ingrasi exista si o regula pentru asta si anume mananca mai mult decat de obicei.uneori prepararea mancarii si servirea acesteia pare un lucru bun, daca iti pregatesti singur mancarea iti cresti apetitul, ceea ce te va ajuta sa consumi mai mult. un prim pas in dieta de ingrasat este alegerea alimentelor (sau suplimentelor) cu o densitate calorica mare. facand aceste lucruri vei putea consuma mai multe calorii in aceeasi cantitate de mancare.consuma paste fainoase,paine.dar sa nu mananci multe dulciuri dintr.o data ,nu e bine pentru corp.sper ca ti.am fost de ajutor pwpici si succesc:*:*

10 răspunsuri:
| XatomisX a răspuns:

Mamanca dimineata la pranz si seara odata este prea putin mananca si u ceva dulce bea un suc

| sonyaminia a răspuns:

Trebuie sa te duci la medic si el iti va da niste pastile care te vor face sa ai pofta de mancare sau poti sa incerci sa mananci chiar daca nu ti-e foame mananca in continuu si fa multe combinatii de exemplu salam cu paine cu branza cu rosii si ketchup (intelegi)Sper ca ti-am fost de ajutor. funda!?

| Magoo88 a răspuns:

Incearca mancarea de la fast-food sa vezi ce te ingrasi.

| anonimgirl_4046 a răspuns:

Mananca mult carne si paine

| Ecea a răspuns:

Mananca de la Mec.
Sau fast-food.
SI in special mananca noaptea inainte de culcare.

| Annd a răspuns:

Du-te la sala,si cu siguranta iti vor spune ce sa mananci, plus vei lua si masa musculara.
Daca nu forteaza-te sa mananci si tu mai des, dar sanatos!

Răspuns utilizator avertizat
| 1onut a răspuns:

Sunt medicamente care starnesc pofta de mancare.
Probabil ai primit sfaturi de a manca tot felul de fast-foods. Eu zic ca mai bine ai face sala si acel strat care vrei sa il pui tu, sa nu fie grasime...
Si apropo, daca ai face mai multa miscare, eu nu cred ca nu ti-ar fi foame.

| d00ris a răspuns:

Ascultama pe mine. deci, fa`ti un program ca in fiecare zi sa fii obisnui sa mananci la aceiasi ora, sanatos si de 3 ori pe zi.chiar daca nu tie foame incearca sa mananci macar putin pentru ca o sa te obisnuiesti. du-te la sala cel putin o ora pe zi si o sa ai pofta de mancare si o sa iti faci spate fainwinking