| anonim_4396 a întrebat:

Ma dau de vreo 3 ani zilnic cu fixativ si spuma pe par, astazi am zis s-o termin definitiv cu aceste 2 produse deoarece imi cade parul foarte mult, mai ales cand fac baie. Acum nu m-am mai dat de 3 zile cu spuma si fixativ dar tot imi cade parul, este normal? Am 18 ani si sunt baiat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| leapșa a răspuns:

Radacinile parului iti sunt slabite. Va creste din nou, dar mai subtire. Da-i o pauza scalpului, spala-te cu ceva fara multi sulfati (ex H&S - nu) si in timp poate isi va reveni.
Poti incerca si masti de par, da, masti pe care le folosesc femeile (cu ou etc, gasesti pe net multe).

| Anghel_Darius_1997 a răspuns:

Mai bine ai incerca sa te lasi pentru ca iti strici radacinile si sunt si multe sanse sa faci paduchi, urmeaza sfatul lui leapsa de mai jos