| anonim_4396 a întrebat:

Am 2 dinti care sunt iesiti in afara si as vrea sai scot pentru ca se vede urat si am fost la dentist si a ramas sa merg in vacanta ca sa mii scoata si sa imi puna altii noi dar as vrea sa stiu daca o sa doara scoaterea si punerea lor mentionez ca dintii sunt sanatosi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sfatul meu este să pui aparat dentar pentru îndreptarea lor, nu să-i scoți mai cu seamă sunt și sănătoși.
Prin urmare mergi la un ortodont stomatolog.
Pa, pa.

| cr1s71 a răspuns:

Mi-am pus de 2 ori dar degeaba si doctorul a spus ca nu mai poate sa faca nimic aparatul dentar

| Demsa_Francisc_1968 a răspuns:

Am un dinte iesit in exterior parte de sus se spune ca e periculos, daca il scoti as vrea un raspuns de la un stomatolog