| mtw123 a întrebat:

Am 2 pete micuțe pe abdomen de culoare maronie. Este posibil sa fie un început de cancer de piele? dacă nu ce pot fi aceste pete și de la ce au apărut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Eu am ceva pete de cand eram copil si acum sunt la varsta pensionarii si n-am murit.

| sierra1 a răspuns:

Te interesează persoana ta? Du-te la un medic dermatolog

nu te intresează? pune aici intrebări, in continuare

| alina2k18 a răspuns:

Sunt hyperpigmentari cauzate de soare, pentru ca nu ai folosit protectie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la soare au aparut, sau genetic de la parinti. eu am mult mai multe si nu am cancer si mama are e genetic. doar estetic deranjeaza atat.

| LaraClarice a răspuns:

Am auzit că pot fi de la ficat, dar nu sunt medic, la fel cum nici ceilalți useri nu sunt. Cel mai bine ar fi sa te consulte un dermatolog.