Întrebare recomandată | stylebeast a întrebat:

Am 2 saptamani de cand am lasat tigarile normale, si am inceput cu tigara electronica..ma dor inteapa plamanii cand respir. oare ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Mmm incearca sa nu mai fumezi nimic 2-3 zile (asta daca poti sa te abtii)
si vezi daca te mai dor

Eu personal nu am agreat ideea de tigara electronica. E vorba de compusii pe care ii are.
Tigara normala are nicotina, gudron si alte chestii
Tigara electronica are nicotina, si alte substante (diferite de cele din tigara normala)

Foloseste-o mai rar. Din cauza asta te dor(e vorba de faptul ca ai schimbat substanta... ca sa zic asa tongue).

Eu am preferat sa fumez mai putine tigari decat sa merg pe tigari electronice.

In franta vor sa le interzica.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tigara electronica nu e asa,, sanatoasa,, precum cred, multi care o folosesc, nu mai fuma un timp si nu ti-ar strica sa iti faci o raza la plamani

Răspuns utilizator avertizat
| mihalibianca a răspuns:

Nu ai nimic, continua cu tigara electronica asa o sa te lasi repede de tigari...bafta