| Alexandrio a întrebat:

Am 20 de ani si am o problema de 3 saptamani iau un tratament cu Rispolept, convulex, cipralex si neuromultivit si..nu mai am erectie de cateva zile si nu pot sa mai gandesc sa imi planuesc viata si am anxietate acestea mi-au fost prescrise pentru Tulburare Afectiva mixta, de cativa ani ma panichez si vizita la psihiatru a inceput de la panica si spasme declasanduse cand cineva nu intelege ce zic, am citit acest tratament ca fiind folosit in tratarea schizofreniei insa chiar si cu el ma panichez si mai grav ca am pauze de gandire si asta imi acelereaza panica insa aceasta trece cand ma deliberez din acel spatiu sau evit anumite subiecte eu ne avand incredere prea multa in mine, Nu ii pot spune mamei ca nu mai am erectie ce pot sa fac? p.s ultima data cand am fost la psihiatru mam panicat si mi-a batut inima tare credeam ca nu pot sa ii explic cum sunt eu inghesuind multe subiecte intr-unul orice sfat este bine venit mai ales din partea unui specialist.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Cel mai bine vorbesti cu medicul tau. Ai un tratament destul de bogat si orice sfat ti-am da ar putea interactiona cu tratamentul. Vorbeste deschis cu medicul despre orice problema ai, el e acolo sa te asculte si sa te ajute. Ai incredere in el.