| Bunghez_Andrei_2000 a întrebat:

Am 20 de ani si câteodată, ma incalzesc si ma furnica corpul in partea pieptului si a spatelui, de obicei seara cand ma pun in pat si nu prea suport temperaturile peste 20* C

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic si fa-ti investigatii medicale, daca te sperie asa ceva.
Starea asta de irascibilitate, mancarimi si furnicaturi poate apare din diverse cauze: consumului mare de cafea, alcool, energizante, droguri, medicamente, diverse substante. Nu am inteles de ce numai pe piept si spate...dar poti investiga la medic.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Redu caldura din camera, ca sa nu te mai incingi asa de rau, sau inveleste-te doar cu 1 cearsaf, ori dormi cu geamul usor intre-deschis.
Furnicaturile de pe corp au legatura cu nervii si starea de iritatie pe care o ai.

| Bunghez_Andrei_2000 explică (pentru Violleta2022):

Temperatura este mereu scazuta, si ma incalzesc foarte repede in general, dar partea cu furnicaturile este mai deosebita.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bunghez_Andrei_2000):

Mergi la medic si fa-ti investigatii medicale, daca te sperie asa ceva.
Starea asta de irascibilitate, mancarimi si furnicaturi poate apare din diverse cauze: consumului mare de cafea, alcool, energizante, droguri, medicamente, diverse substante. Nu am inteles de ce numai pe piept si spate...dar poti investiga la medic.