| anonim_4396 a întrebat:

Am 32 de săptămâni de sarcina și fetita mea la ultimul control adică la 30 avea aproximativ 1. 500kg. Dr a zis ca e cam mică, voi cam cât ați avut pe la 30 săptămâni? E fetita și de obicei fetitele sunt mai mici

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, La 30 de săptămâni fetița ta ar fi trebuit să aibă 2.800 - 3.000 kg.

| CalinaXandra a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? Ai născut? Și la 40, 5. 000kg? Speram sa tacilaughing

| SuNaM a răspuns:

Hmm, da, este micuta dar nu este o problema stai linistita. Gandeste-te ca se nasc copiii de 500g si nu au nimic. A mea cand avea 30 de saptamani avea undeva la 1.700 kg si a avut o nastere perfecta fara probleme si scor de 10 la nastere big grin. Acum doar asteapta momentul cel mare si nastere usoara.