| ipariloti a întrebat:

Am 33 de ani, sub ochi mi-a aparut riduri, si ma ustura, de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Usturimea poate fi o iritatie a pielii de la machiaj sau de la o demachiere mai agresiva.
Aparitia ridurilor este un proces natural, avand 33 de ani e normal sa iti apara ridurile. Le poti tine insa in frau aplicand creme speciale varstei tale(de zi si de noapte).
Pentru usturimea de care ne vorbesti poti pune comprese cu ceai de musetel cateva zile iar daca nu dispare adreseaza-te unui dermatolog.

2 răspunsuri:
| ytalyanu a răspuns:

De la machiaje sigur

| kiri11 a răspuns:

Semne ale batranetii si lipsa de odihna. Un produs recomandat pentru riduri si destul de interesant este PERLE BLEUE