| fryzz a întrebat:

Am 58kg si 25ani si vreau sa ma ingras cu 10kg. ce trebuie sa fac in afara de a manca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Sa iei niste vitamine si dupa masa sa nu faci miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai un metabolism mai accelerat.
Ai putea folosi ca si tehnica, ceea ce gresesc cei ce incearca sa slabeasca, adica se infometeaza (mananca putin), lucru ce le incetineste metabolismul foarte mult; iar cand incearca sa revina la o alimentatie normala, incep sa se ingrase (aparent din aertongue )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Dupa ce ai servit masa, dormi (precum copii mici) si trebuie sa prinda.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa mergi la o sala. Fa sport, o sa-ti creasca pofta de mancare.
Depinde si de bagajul genetic, daca asa sunt parintii tai. n-ai ce face!
Nu e rau sa mergi si la dr de familie pentru ceva analize ( sa nu ai probleme digestive, paraziti, etc ), ai grija sa nu fumezi si ai mare grija la infectii, cu cat esti mai inalt si mai slab cu atat esti mai sensibil.

| roxyy_2844 a răspuns:

Ia calciu injectabil... vreo 10 tongue