| Twilight_4065 a întrebat:

Am 9 ani si sunt mai grasuta si vreau sa mai slabesc.Ma ajutati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HappyPebbles a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci dulciuri,nici paine,sa nu mai bei suc.Fa sport(poti face in casa genoflexiuni,abdomene etc),alearga,plimba-te cat mai mult, mananca multe fructe, legume si incearca sa nu mananci dupa 6 seara.Te va ajuta. Eventual daca chiar ai pofta sa mananci iti reocmand sa mananci fie un iaurt, fie un fruct, fie iti poti face o salata de fructe sau poti manca niste cereale integrale.happySucces!

1 răspuns:
| andreilove a răspuns:

Sall.exerseaza...