| Mihaela2022 a întrebat:

Am 94 de kg şi am început sa țin o dietă dar am slăbit doar 4 kg pe lună.Eu vreau să slăbesc vreo 12 kg intr-o lună. Ce dietă să țin? Ce ar trebui să fac? trebuie să slăbesc urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Slabeste-te incet (maximum 3-4 kg lunar)!
Cu o cura rapida de slabire, te vei ingrasa si mai mult (dupa intreruperea curei)!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se poate cum vrei tu, organismul are ritmul lui de a slabi, oricît ai vrea tu sa grabesti lucrurile te vei imbolnavii.

| RAY a răspuns:

Fa ceea ce fac eu si asa ne potrivim la greutate, consum 2 litri de apa si un kg de fructe zilnic, bugetul meu zilnic fiind de 10 lei pe zi, banane, mere, mandarine, capsuni, kiwi tot ce gasesc

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti 12 kg intr-o luna!
Tine-o tot asa, ca este posibil 3-4 kg pe luna, nu mai mult.

| alina2k18 a răspuns:

Nu ai cum 12 kg intr-o luna decat daca ai 120kg minimum gabaritwinking
Eu am dat 10 kg jos [ pe cantar ma refer deci nu 10 kg grasime pura] cu dieta Dukan.
De la 100 kg la 90 in 30 zilewinking
iN 4 luni am dat jos primele 30 kg.
In 6luni un total de 38kg.
1, 72m cu 62kg, constitutie normala.
Mentinerea e grea o data ce ai avut f multe kg, trebuie regim toata viata, nu merge sa mananci portii uriase si sa nu te ingrasi.
Impropriu spus regim, faptul ca nu mananci 3 portii ca inainte = regim laughing
Orice dieta ai tine slabesti garantat, doar ca la unele e chinul f mare.
Vorbesc de dieta tinute corect, la sange gen cum am tinut eu, 6luni nu am gustat nici macar o afina sau o zmeura, mancam strict alimentele permise, portii chiar mari dar erau f slab calorice.
Am avut inclusiv saptamani cu 4kg de carne mancate laughing [ carne slaba si nu unsa cu uleiaswinking ].
Separat ca la carne e cu schepsiswinking pentru a o digera corpul consuma f multe caloriiwinking
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți slăbi urgent. Decât Sâte îmbolnăvești urgent. Doamne ferește.

Dacă vrei să slăbești trebuie sa depui efort fizic când mă refer la efort fizic mă refer la faptul să faci sport adică să alergi și Să-ți faci un program de mâncat sănătos și să renunți la dulciuri și rahaturile chimice chipsuri sucuri de toate felurile și chimicalele Redbul de toate felurile renunță la ele căci nu vei reuși niciodată să slăbești dacă mănânci toate prostile și începi să bei și toate chimicale nu vei reuși niciodată să slăbești așa sport alergată mâncare sănătoasă nu chipsuri shaorma pița renunță la rahaturile astea nu sunt deloc sănătoase McDonald's la fel nimic absolut nimic sănătos nu mai mânca mâncare procesată frate deloc si eu eram gras și te înțelege fratele tău eu eram mult mai grav ca tine si eu iți vorbe din fapte si Adevăr nu te mint cu absolut nimic Dumnezeu îmi este martor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și să nu mănânci nopțile târziu a niciun fel de mâncare mai ales dulciuri chimice și renunță la shaorma și pița renunță la McDonald's și toate procesatele alea poți face diabet și boli de inima Doamne ferește și poți să ajungi grav de la mâncărurile ultra procesată căci asta și sunt ele. Ia-ți și gătește tu mâncarea singură acasă și fructe renunță la sucuri și Redbul orice fel de de suc și ori ce fel de energizante alea te îngrașă grav de rău și îți face obezitate îți distrugerea sănătatea și viața. Alegră in parc eu asta fac când am timp de la muncă sâmbătă și duminică alerg de in tot orașul și în parc.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Operație de tăiere stomac pentru o slăbire rapidă și regim alimentar strict, după aceea!

| SkandallKamataru a răspuns:

Da kilogramele astea le-ai pus intr-o luna? SAU IN ANI? Cum dracu sa va ia vreti sa dati 20kg jos intr-o saptamana asa de parca puteti manca cat vreti ca oricum slabiti... slabitul se face in timp, max 3-4kg pe luna la kilogramele tale, apoi cand scazi pe la 80, la 2-2.5kg/luna.
Daca vrei sa slabesti urgent nu mai manca ca vaca ca nu ai ajuns sa ai 94kg din greseala. Tine dracu un regim, fa sport si ai un stil de viata sanatos, bagati in voi pana va iese mancarea pe nas si dupa va plangeti.

| SuNaM a răspuns:

Ți-aș putea zice cum am slăbit eu 30 kg Intr-o luna dar nu pot aici ))

| AncaDorina1993 a răspuns:

Https://foreverliving.ro/pachete-c9?rid=400-000-769-127
Începe să te informezi și să ții o cura sănătoasă. Nu le pui înapoi după, ai programa cu mese ce sa mănânci când, antrenament cu om care știe ce face. Mulți oameni care au ținut acest program au revenit pentru că i-au făcut bine.

| AsuraBleach a răspuns:

Optiune rapida: operatie, nu exista alta.
Daca slabesti 4kg pe luna atunci du-te si la sala daca nu esti deja, ca sa mai slabesti 2-4kg in plus.