| Andreea1095 a întrebat:

Am achizitionat recent un cantar mai destept care iti indica procentajul de apa, grasime din corp si mai multe.Mi-am setat inaltimea (1.62m) m-am cantarit (46.0) si la calorii imi indica 1280.Eu consum 800-900 maxim 1000 pe zi. Daca as consuma 1280-1300 ar insemna ca as ramane la aceiasi greutate fara sa ma ingras? mereu mi-a fost frica sa mananc mai mult din cauza asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Adorabiu a răspuns:

Daca treci peste limita de calori admisa de doctor (Difera in functie de varsta, inaltime si greutate) poti creste in greutate in vreo 10 zile de mancat constant, asa ca o gustare mai mare nu strica daca nu se repeta zilnic