| Andreea1095 a întrebat:

Am achiziționat săptămâna asta un blender și am decis sa fac un obicei din a bea un smoothie din 2 fructe pe stomacul gol.Am început deja de ieri dar as vrea sa știu dacă e un obicei sănătos sau ar trebui sa renunț la el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fructele sunt mereu sanatoase, singurul pericol e sa nu ajungi la o dieta bazata doar pe fructe

| Superior a răspuns:

O intrebare, e Delimano?

| Andreea1095 explică (pentru Superior):

Nu.Star Light Toro. Ar avea vreo importanta asta?

| NameInUse a răspuns:

E bun.

| anoniiim1807 a răspuns:

Eu cred ca e foarte bine pentru ca fructele au vitamine, si te ajuta sa începi ziua in forță laughing
Sa ști ca e foarte bine si sanatos sa bei un pahar cu apa in fiecare dimineața pe stomacul gol.

| Anonimus345642235 a răspuns:

Este foarte sănătos sa consumi fructe cu 30 min inainte de masa. Sub orice forma și mai ales dimineața.
Eu fac asta la prânz deoarece dimineața mânac ce apuc sau nu mănânc, iar seara nu este recomandat sa consumi fructe mai ales mere deoarece aciditatea lor o sa îți "roada" stomacul ca sa zic asa peste noapte când o nu sa mai mânaci nimic.