| Chocolattex3 a întrebat:

Am aparat dentar de pe 31 ianuarie si astazi am mancat miez de paine cu salam sasesc(cum ar fi un sandwich) si am auzit dintr-o data "Pac" si mi se misca putin dintele si ma doare. Ce se intampla? o sa se miste mereu? o sa imi cada?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Hai ca nu e mare chestie, pur si simplu e timpul sa cada, nu e mare chestie.
Asteapta doar, si poate v-a cadea singur, sau v-a trebuii tu sa-l faci sa cada, dar o sa-ti creasca altul la loc.
Apropo, mai bine l-ai scoate tu acum, ca sa poata avea timp sa creasca altul, altfel vei ramane cu o gaura.

| AlexandraEpureanu a răspuns:

De cazut dintele sigur nu o sa-ti cada. Cel mai rau lucru care se putea intampla era sa ti se fi dereglat putin aparatul dentar si sa trebuiasca sa mergi la medicul care ti l-a pus sa ti-l regleze la loc. Dar, cel mai probabil, nu este nimic grav si se va rezolva de la sine in cateva zile. Oricum daca vezi ca au trecut 3-4 zile si tot se misca, recomandat este sa mergi la medicul care ti-a pus aparatul.

| ClaraLove a răspuns:

Si eu am avut aparat dentar.E posibil sa-ti cada.

| ghineanamaria a răspuns:

Du-te la dentistul care ti-a pus aparatul si el va sti mai bine ce sa facabig grin

| AndreiIulian a răspuns:

Bai, voi v'ati intrebat ca poate deja i s-a schimbat dintele...
Daca nu, scoate'l daca se misca rau.
Daca da, cat mai repede la dentist

Răspuns utilizator avertizat