| BadFeelings a întrebat:

Am astm bronsic de la 8 luni.(am varsta de 42 ani si sunt cadru didactic), pe baza asta pot lua pensie de handicap?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa primesti pensie de invaliditate pentru astm bronsic.
Vezi ce spune si medicul specialist, acesta trebuie sa faca propunerea pentru incadrarea intr-un grad de invaliditate.

| Felys a răspuns:

Ce bine ar fi sa ne dea astia asa usor pensie, eu sunt operata de hernie de disc si nici nu intra in calcul, mai aveti de tras pana la pensie