| DyanaS2 a întrebat:

Am auzit ca daca amesteci zatul de la cafea cu ulei de masline si iti dai pe corp, scapi de celulita. E adevarat? Si daca iti dai cu scrum de tigara pe cosuri iti trec. Iarasi, e adevarat? A incercat cineva o varianta din cele doua? Functioneaza? FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| barbutxxx a răspuns:

1. Nu cu zat de cafea doar cu ulei de masline de prima clasa.
2. Scrun de tigara? le inflamezi de si o sa apara de 10 ori mai multe. pentru cosuri este foarte bun masca cu miere si galbenus de ou scapi de cosuri si curata tenul.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
De unde ai auzit SF-urile astea?
Toate uleiurile au rol de hidratare, nu combate celulita. Zatul de cafea ajuta la indepartarea celulelor moarte, efect de gomaj.
Scrumul de tigara este nociv, foloseste creion special pentru cosuri, il gasesti la farmacie.
Pa, pa.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ai auzit doua tampenii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Chiar tampenii.De celulita scapi pe moment doar cu nu stiu ce sedinte la medic.Dar dupa o vreme iar apare.

| loveyou20011 a răspuns:

1.Nu,foloseste mai multe creme sau una singura care e foarte buna.
2.Imposibil, dar incearca cu drojdie de bere, este un praf care se foloseste la fabricarea berii si se gaseste la magazin cel putin eu am gasit iei putina dinimeata si seara, nu se aplica pe fata, are anumite vitamine care te ajuta. te rog frumos sa-mi dai funda ca am nevoie, mi-am facut cont recent si nu am raspunsuri castigatoare