| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca daca iti incepi viata sexuala te dezvolti. E adevarat? De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai este usor de inteles, organismul se pregateste pentru o sarcina, asta insemnand latirea bazinului, marirea sanilor.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e adevarat.

| Flav a răspuns:

Eu ma ofer sa te ajut sa te dezvolti. Cred c-ar fi cea mai ''extravaganta'' fapta buna pe care o pot face.

nony
| nony a răspuns:

Da.ai ocazia sá se dezvolte un copilas in tine.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Depinde de fiecare

kratos
| kratos a răspuns:

Nu este adevarat din ce stiu eu! Viata sexuala regulata iti poate face sanatatea mai buna dar in rest nu am auzit alte chestiuni cu privire la sex!

| xibalba a răspuns:

Cauti motive sa incepi?

| Razvan a răspuns:

Si eu am auzit ca daca cauti trifoi cu patru foi pe o suprafata de 10 ha si gasesti poti sa iti spui trei dorinte la pestisorul de aur si ti le indeplineste Mos Craciun.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Nu cred ca e adevarat straight face

| www a răspuns:

Pff si ce poza laughing, Pissy, daca iti pui o poza in bustiera si chiloti pe net, tot nu o sa vina nimeni sa te fu*te, trebuie sa mergi tu la ei, pe centura si gata te dezvolti pana si-n gura plus ca faci bani.

| aysun a răspuns:

Este adevarat. Iti explic mai multe cand treci pe la mine.

| aysun a răspuns:

Aoleu, doar ce-ai intrat in clasa a 8-a! Ne bagi la corupere de minori... dar tot te-as "dezvolta"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce te-as mai dezvolta eu pe tinelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Te îmbolnăvești dacă o faci mai devreme de 18-20 de ani. În acest interval de timp, organismul ajunge la maturitate.
Te dezvolți armonios dacă ai o dietă echilibrată, practici un sport, etc.
Viața sexuală aduce împlinire trupească, copii dar și necazuri dacă nu știi să le previi.
www.seximus.ro
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaa. mintal. incepi sa gandesti din ce in ce mai, ult. la pe...a.si baietii la pe... a.

| Yaguar a răspuns:

Aici adug spusele unui doctor in medicina : ,,2 cele mai principale cauze ce tin de inaltime sunt prima genele mostenite de la parinti. Si a 2 cauza este daca incepi prea devreme aceasta viata sexuala. Si daca de la parinti ai gene sa te inalti sa spunem 1m 83 si daca o fata avind 1m 61 incepe aceasta viata la o virsta frageda ea nu va mai ajunge la 1, 83 dar va ramine cam tot acolo unde si a fost chind petru prima data a inceput sa practice... poate se va mai inalta putin cu chitiva centimetri. Iar baiatul daca trebue sa creasca 1, 83 si la moment are inaltimea 1, 61 va ajunge doar undeva pe la 1m 72. Sunt si cazuri de exceptie dar sunt foarte rare , acestea sunt patologii ca exemplu gigantismul. Iar oamenii sanatosi sunt influentati asa cum vam mentionat." Sexul stopeaza cresterea.

| נυѕт вяυтαℓ a răspuns:

Uite mah la unele reactiile sunt favorabile la altele nuh cunosc niste fete care au inceput d la 10 ani chiar mai devreme...sh arata ceva d genu' waw:O altele tot de la acceasi varsta sunt d genu yeak:-& [laughing ] depinde sh d corpno talking