| LauraaLauraa a întrebat:

Daca iti incepi viata sexuala te dezvolti?

2 răspunsuri:
| Ruxiii a răspuns:

Intreaba pe http://ask.fm/ASKvsBARZA sau pe www.planificaneprevazutul.ro.

Dezvoltarea fizica nu are nimic de a face cu viata sexuala. Actul sexual nu poate sa influenteze evolutia sau involutia organismului care este comandata de cu totul alte functii.

| Mihaela2710 a răspuns:

Hmm. nu chiar. Ce-i drept, se reglează anumite secreții de hormoni din corp, de aici cred că vine și vorba că după inceputul vieții sexuale iți disper coșurile, care nu știu cât e de adevărată. Totuși, pentru a nu te complica, așteată până după 18 ani. dacă nu ai deja. big grin Sper să fi concentrat ideea de care aveai nevoie :p