| tilica91 a întrebat:

Am auzit ca daca iti ti parul impletit iti creste mai repede.asa e? daca da, il pot tine impletit si in codite afro sau trebuie neaparat sa fie 1-2 codite ca sa aiba efect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy parul trebuie ingrijit si lasat sa respire, coada de cal e cel mai indicat, dar daca nu e genetic sa ai parul mare, degeaba, uie, eu am o matusa, sora mamei care sunt 5 surori, la 3 din ele le creste parul vazand cu ochii, dar la 2 in afara ca li se increteste parul, mai lung de umar nu creste poate sa il dea si cu aghiasma, degeaba...

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Fortarea parului se face pin tot felul de solutii, medicamente, tratamente...

| Giuliano24 a răspuns:

Ba da este adevarata chestia asata... impletirea parului ajuta la cresterea parului cu 5-8% sa creasca pe langa aia 2 la suta

| AdeM1111 a răspuns:

Buna...nu am auzit de asa ceva.Parul creste fie legat fie nu.Ba chiar parul lasat liber sau prins lejer, nu se deterioreaza sau rupe asa repede.