| Shuellen a întrebat:

Am auzit ca lamaia este buna impotriva cosurilor? Dar cum se foloseste? Alte metode tot naturale aveti fiindca toate cremele si mastile mi-au ingrasat tenul x_x mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Incearca sfaturile de aici http://anka-flame.iblogger.org/? tag=acnee

| shtephie a răspuns:

Te dai cu felie de lamaie pe fata sau faci o masca cu zeama de lamaie si miere happy
Da-te cu orice fruct pe fata!
Deasemenea roshia este f buna pentru acneewinking

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Din ceea ce cred eu lamaia are efect si rosia dar un anumit timp din pacate, deci, sapun cu sulf.

| laurentiu a răspuns:

Lamaia nu prea as recomanda intr-adevar iti curata fata de sebum dar iti lasa fata foarte uscata si te ustura oricum o senzatie foarte rea!
eu am folosit sapun cu sulf si acum mai folosesc am folosit 5 luni si am scapat in proportie de 98%

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind vara este sezonul pepenilor iti recomand o masca cu pepene rosu e foarte buna, sau o masca din zeama de lamaie amestecata cu galbenus de ou. in ambele cazuri o ti pe fata cam 10 minute