| MissxD a întrebat:

Pentru cei ce au folosit spray pentru urechi: ce parere aveti? Este bun? Merita sa cumpar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, da este foarte bun, eu l-am folosit si are efect, este usor si practic defact betisoarele, insa si alea sunt bunewinking
Eu zic ca merita. O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bun, dar nici nu iti face rau, as putea sa spun ca e inutil.
Daca e vorba de un dop de ceara nu ai nevoie de nimic altceva decat o injectie(fara ac) iei apa calda, pui in ureche si apesi cat de repede poti pe butonul ala, apa o sa sparga dopul.

| MissxD explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de dop... intreb in general, pentru a imi curata urechile. Folosesc momentan bete de urechi pentru bebelusi (acelea mai groase) si nu am nicio problema. Curata bine, dar m-as fi gandit si optez si pentru un spray happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru MissxD):

Acel spray e facut pentru indepartarea cerii din canalul urechii interne, nu pentru partea exterioara a urechii.Cat timp nu ai o problema asta nu prea o sa te ajute.
Important e sa stii si cum se folosesc betisoarele pentru ca majoritatea in loc sa foloseasca betisoarele pentru partea exterioara urechii, ei imping ceara in interior.

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Nu e bun deloc

| AnnaMaria27 a răspuns:

Este eficient acest spray, dar un doctor mi-a recomandat sa nu il folosesc, deoarece acel lichid din interior cauzeaza urechii!
Asa ca ramane spre alegerea ta daca vrei sa il folosesti sau nu!

| Ariyana a răspuns:

Nu e bun absolut deloc! In primul rand nu curata ceara mai abundenta si in al doilea rand poate cauza o sensibilitate excesiva a organelor urechii! Ramai la betisoarele de urechiwinking.

| Teomari a răspuns:

Da e bun...eu cand m-am dus la doctor cu urechea infundata mi-a dat A-cerumen(e bun si pentru bebelusi si atunci cand dai cu spray-ul in ureche nu ti se mai infunda). Daca iti este urechea infundata si chiar nu mai suporti senzatia aia nasoala, ia un catel de usuroi ardei varfu la focul aragazului si pune-l in ureche.(Usturoil trage dopurile!)

P.S:Am incercat si a mers!