| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit despre o masca cu sfecla impotriva matretii. Cine stie mai multa info?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DanAmarandei a răspuns:

Pentru matreata este bun samponul Dercos de la Vichy, e cam scump e adevarat, vreo 50 de ron dar e f. bun. O varianta mult mai ieftina e sapunul cu sulf alternat cu un sampon antimatreata obisnuit.

| bogdyi a răspuns:

Sal am alt remediu
am facut baie cu frunze de nuc
procedeu: pui intr-un lighian apa fierbinte si frunzele de nuc bagi capu acolo si hidrateaza si te scapa de matreata

| Pisicuta8888 a răspuns:

Pentru matreata este bun samponul Dercos de la Vichy, e cam scump e adevarat, vreo 50 de ron dar e f. bun. O varianta mult mai ieftina e sapunul cu sulf alternat cu un sampon antimatreata obisnuit.

Sau

am facut baie cu frunze de nuc
procedeu: pui intr-un lighian apa fierbinte si frunzele de nuc bagi capu acolo si hidrateaza si te scapa de matreata

Sper ca te-am ajutat!