| AndradaMaria98 a întrebat:

Cine stie ceva remedii impotriva matretii!? va rooog! dau funda!

Răspuns Câştigător
| AndreeaLrdn a răspuns:

Uleiuri pentru par (le gasesti la farmacii)
MASTI NATURALE
Stiu ca de cele mai multe ori iti este greu sa te mobilizezi si sa stai, dupa o zi obositoare de munca, cu masti pe par. Ca apoi, cand te apuca motaiala, sa trebuiasca sa te speli. De aceea, iti dezvaluim cateva tipuri de masti pe care sa le tii pe par toata noaptea.

MASCA CU OTET DE MERE SI APA CALDA: cea mai simpla combinatie cu care se clateste parul dupa spalarea propriu-zisa. Dimineata, clateste-ti parul cu apa in care ai stors doua lamai. Seara, mai poti amesteca otet de mere cu zeama de sfecla rosie, tratament care trebuie repetat de doua ori pe saptamana.

MASCA CU IAURT SI CATEVA PICATURI DE LAMAIE. Are un efect astringent, pielea capului fiind curatata, la propriu, de orice urma de matreata.
In afara de mastile de noapte, incearca si CLASICA MASCA DIN OUA, cu care se maseaza pielea capului timp de 15 minute, ca apoi sa o clatesti cu apa calduta. Aplica la radacina parului trei linguri de branza dulce fermentata, maseaza usor si lasa sa actioneze timp de o ora. Dupa spalare, parul este curat si mai mai stralucitor.

eu le-am incercat, si crede-ma, da rezultate super :) Trebuie doar sa ai grija la mastile respective sa nu fie porcarii. Apoi incearca un sampon anti-matreata cam asa ceva : http://www.e-magcosmeticeprofesionale.ro/......200ml.html
:* funda?

7 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Eu un singur sampon folosesc impotriva matretii si sunt foarte multumita de el.
Head&Shoulders Menthol.
Nici nu e nevoie de bataie de cap cu masti sau altele.

| Ho1 a răspuns:

Poti sa te speli cu sampon "anti matreata".

| SolitarHacker a răspuns:

Sampon de Urzica big grin daca nu cauta Sampoane pe baza de Mentol Menta big grin

| feraryyy78 a răspuns:

Doar sampoanele medicinale te pot ajuta.

| agathapurple a răspuns:

Head&shoulders