| miauu a întrebat:

Am auzit mai multe variante despre apa minerala, deci pana la urma e buna sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai buna decat sucurile, mai putin buna ca apa plata care e mai putin buna ca apa de izvor sau apa de la chiuveta bine filtrata.

Abh
| Abh a răspuns:

Apa minerala e buna. Apa carbogazoasa nu. Diferenta e ca apa minerala e de la izvor, iar apa carbogazoasa e de la robinet si bagat bioxid de carbon in ea. Citeste eticheta.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Apa plata este cea mai indicata pentru organism si cea mai sanatoasa, apele minerale sunt si ele bune dar contin dioxid de carbon, care genereaza cresterea aciditatii sucului gastric si a bilei.

| Vizitiul a răspuns:

Orice bautura care in momentul in care o deschizi face:pss, aia nu e sanatoasawinking.

| miauu explică:

Eu numai apa minerala beau si sucur face in casa.si pe mine ma face sa ragaibig grin
da e sanatos sa ragaihee hee
nu stiu ce am dar alt ceva nu pot beastraight face

| jenny a răspuns:

Cea mai sanatoasa e apa de izvor. Daca ai vreun izvor in oras du-te si umpleti bidoanele.Acidul nu este prea bun. Iar apa plata doar de la firmele renumite, restul e apa de la ghiuveta pe care dai bani...

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Eu am auzit ca nu prea e bunabig grin

dar imi placehee hee

| IQOnly a răspuns:

Nu se stie! Depinde de preferintele oamenilor! Celor care plac apa minerala spun ca este si celor care nu spun ca cea plata e mai buna! Dar eu am citit undeva ca apa minerala e mai buna! Dar pe mine ma cam doare putin putin burta dupa ce beau! Si ma face sa ragai!

| denisaalexandru01 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e sa bei apa naturala...sau platawinking nu minerala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa minerala e de la mama natura sanatoasa... insa cea necarbogazoasa este evident mai buna! desigur, si apa minerala carbogazoasa are farmecul ei laughing. dar cum ziceam, necarbogazoasa este mai buna happy.