| mystik a întrebat:

Am auzit undeva ca daca nu maninci dupa ora16 slabesti, e drept sau nu? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Se refera la ora 18.Ideea este ca daca mananci aproape de ora culcarii, caloriile care le-ai ingurgitat nu se mai consuma, pentru ca nu mai faci nimic care sa consume energie.Asa ca ele se depun ca depozite de grasime. Atunci cand cina este in jur de ora 18, pana la ora de culcare alimentele se vor fi digerat si consumat si nu se mai depun.Pentru necesitatile energetice ale corpului din timpul noptii si pana la prima masa, organismul consuma din rezerve! Adica slabesti cate putin dar constant!

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Nu ora 16. ora 18hee hee nu stiu cat de adevarata e povestea.

| UNfriendLY a răspuns:

Atunci hai sa numai mancam deloc daca e asa laughing, nu trebuie sa mananci seara dupa 8, asta stie toata lumea, e normal ca atunci sa se depoziteze cel mai mult, dar cum spui tu mi se pare prea devreme, trebuie sa stii ce mananci si in ce cantitati, ca sa slabesti.

| Flash a răspuns:

Nu trebuie sa mananci seara, dar ora 16... e prea devreme, iti distrugi stomacul. Mai bine consulta un medic, cauta pareri avizate pe internet (cu toate ca nici de alea nu poti fi sigura).
Depinde foarte mult si de varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pana-n ora aia infuleci vreo 3000 de calorii n-o sa slabesti in veci.
Trebuie sa mananci putin, pe parcursul intregii zile, sa nu ajungi sa-ti fie foame si sa nu consumi mai multe calorii decat arzi.

| Andreea`:) a răspuns:

Dupa ora 18 da dar nu dupa ora 16