| totElodia a întrebat:

Am auzit zeci de afirmatii contradictorii si pozitive despre FULGII DE PORUMB. Si tot n-am inteles nimic.

-Ingrasa pana la urma, sau nu? O singura portie de 70 de grame, cu lapte, dimineata, ingrasa? Avand in vedere ca pe parcursul zilei voi manca numai fructe, limitate, nu multe, vreo doua (la pranz si cina, fara banane si struguri)...
(nu vreau sfaturi de genul: trebuie sa mananci si carne, salate..., va rog).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Hai sa clarificam un lucru: nu alimentele ingrasa. Alimentele ofera energie, asta este motivul pentru care le consumam. Masura in care aceasta energie e consumata sau se depune sub forma de grasime, depinde de metabolismul fiecarui organism in parte si de stilul de viata. Sedentarismul si alimentatia neregulata sau dezechilibrata ingrasa.

| zayidee a răspuns:

Nu ingrasa, chiar e recomandat dimineata, sa mananci cereale, pentru ca sunt bogate in fibre, vitamine, minerale, si te vor ajuta in procesul de digestie.

| miki13 a răspuns:

Nu ingrasa sunt bune pentru corp.Si eu mananc fulgi de porumb si nu ma ingras.