| GeorgeMih0 a întrebat:

Am avut 4 scaune cu sange rosu deschis. Nu ma doare nimic si nici nu mi-a aparut vreo ceva. Ce poate fi? Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hemoragia anala, se cheama melena si cu asemenea hemoragii interne, poti ajunge uneori la spital intr-o stare grava, din lipsa durerilor.
Cauzele care provoaca melena sunt variate, de la posibili hemoroizi interni, la ulcer perforat, sau chiar cancer.

Te sfatuiesc sa mergi de urgenta la medic, sau la spital!

| pufo69 a răspuns:

Daca nu ai mancat nimic de culoarea respectiva, du-te la medic