| WaterlilyyHeEv29 a întrebat:

Bună seara! Duminica dimineata m-am trezit trezit cu o usturime pe tot cerul gurii incat imi era greu sa inghit. Luni mi-am extras o masea si astazi de dimineata m-am trezit ca tot cerul gurii este alb si mi-au aparut alte afte si pe interiorul obrajilor /buza de jos/ limba si mi-a albit chiar si zona de unde mi-am extras maseaua. Stiti cumva de la ce sau ce m-ar putea ajuta sa imi treaca? *Am incercat spray de afte bucale si nu am observat sa aiba efect*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul care ti a scos maseaua si spune i ce problema ai si el va vedea ce este de facut, daca este o infectie după extragerea măselei va trebuii sa iti dea antibiotic

| WaterlilyyHeEv29 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am fost si mi-a zis ca aceasta problema se datoreaza intr o parte mica faptului ca am piatra pe dinti si imi trebuie detartraj, dar ca alte cauze nu se datoreaza din cauza dintilor si nu stie de la ce ar putea veni...

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la medic, cat mai repede.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Consultă și un alt medic! Poate fi o infecție și trebuie tratată! Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat