| Lory37 a întrebat:

Am avut candida luna trecuta și am luat tratament de la farmacie și mi-a trecut, acum încep sa am mâncărimi și scurgerile par normale dar câteodată sunt ca și la candida. Este posibil sa am iar?
Mâncărimile nu sunt mereu, cum erau data trecuta, doar câteodată

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Insemna ca tratamentul tau este foarte bun! Eu am condidoza de ani de zile si cu greu o tin in frau. Sa-mi spui si mie ce tratament ai facut, te rog! La tine cred ca trebuie repetat tratamentul de inca 2-3 ori!

| Floridori a răspuns:

Daca nu a fost tratata corespunzator sau nu ai tinut cont de indicatiile pe care le-ai primit, desigur ca poate sa fie.
In plus, exista diverse circumstante in care poate exista recurenta, indiferent daca ai respectat tratamentul sau nu.
Nu stiu exact ce alte simptome ai in afara de prurit, dar daca deja ai avut, inseamna ca stii sa identifici candidoza si singura.