| MitaMihaita a întrebat:

Am avut entorsa la genunchi si dupa 3 saptamani cand am scos piciorul din ghips nu mai pot sa indoi piciorul.Ce as putea sa fac sa incep din nou sa-l indoi(ma tine muschiul piciorului cand incerc sa-l indoi).Ce remedi sa folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Trebuie sa faci masaj si bai calde cu sare si desigur miscari de flexare a genunchiului pana muschii si ligamentele, care au fost nefolositi in timpul cat ai stat in ghips, au devenit mai rigizi si doar prin folosirea lor, poti sa capeti, din nou flkexibilitatea necesara.
Un gand bun si multa sanatate.

| MitaMihaita explică (pentru mariana):

Iti multumesc! Astept mai multe raspunsuri

2 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Pai nu stiai ca o sa ramana asa? Nu mai poti sa-l indoi, gata laughing Glumeam big grin Fa cum a zis mariana tongue