| seena8616 a întrebat:

Buna!
ieri mi-am scos piciorul din ghips, iar doctora mi-a spus ca am putin lichid la genunchi si ca o sa-l elimin prin masare cu un unguent. Toate bune si frumoase, insa eu nu pot merge bine cu el, merg schiopatand si ma doare daca incerc sa-l indoi... stiti cumva daca e normal sa ma doara si in cat timp o sa merg cat de cat normal?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrian1606 a răspuns:

Nu este anormal, deoarece piciorul tau a fost imobilizat.
Maxim o saptamana cred ca o sa te mai doara.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal. Acum trebuie sa faci gimnastica si masaj recomandate de kinetoterapeut. In general, recuperarea dureaza cam dublul perioadei de stat in ghips, daca ai vointa si lucrezi intens

Abh
| Abh a răspuns:

Ortopedul care te-a operat trebuia sa te trimita la un fizioterapeut. Acesta are rolul de a te ajuta sa-ti reiei mobilitatea piciorului mult mai repede.

| Zenithf a răspuns:

Doctora? Doctora? x-(
Masaj, cataplasme calde cu patlagina si exercitii fizice te ajuta sa obtii mobilitatea la membrul respectiv.