| Andrei_Nita_1996 a întrebat:

Am avut fimoza la varsta de 2 ani.M-am operat, adica (mi-au rupt ata). Acum am 13 ani si am spermatozoid dar nu stiu daca o sa-mi mai creasca penisul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Nu are nici o legatura fimoza pe care ai avut-o, cu dimensiunea pe care o s-o aiba penisul tau, atunci cand vei fi adult.
Fiecare baiat are un mod propriu de dezvoltare a intregului organism si nu se poate cunoaste cat de inalt va fi ori cat de dezvoltat va fi organul lui sexual.
Tu esti inca in crestere si te vei dezvolta pana la varsta de 19-20 de ani, asa ca nu-ti fa griji de pe acum asupra acestei probleme.
Sunt convinsa ca esti un copil bine dezvoltat din toate punctele de vedere, asa ca este bine sa te preocupi, la aceasta varsta, de invatat si sa poti sa-ti acumulezi un bagaj de cunostinte, care sa te ajute sa devii un OM, in adevaratul sens al cuvantului.
Un gand bun si multa sanatate.

1 răspuns: