| ladyiulia a întrebat:

Am avut o arsura de gradul 2 la picior dupa ce sa decojit mi-a ramas pielea rosie si putin "lucioasa" cu siguranta nu vreau sa imi ramana semn cu ce pot sa dau worried chiar ma ingrijoreaza chestia ca o sa ramana semn dau fundita
Multumesc :*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu o sa dispara de tot, insa cu timpul o sa vezi ca pielea o sa se refaca. se spune ca in farmacie exista o crema de galbenele ce ajuta mult in acest sens.

| Laura927 a răspuns:

Stai linistita după ceva vreme o sa iti treacă.
Ar fi bine vara asta sa te bronzezi putin, nu te vei bronza foarte bine anul asta dar anul viitor o sa prindă culoare, poti "ajuta" putin cu o crema de autobronzare.

NU ÎNAINTE DE A SE REFACE PIELEA!
Intre timp foloseste gel de aloe Vera, este cicatrizant excelent!