Întrebare recomandată | BananaSuparata a întrebat:

Am avut o lovitura zdravana pe antebratul de la mana dreapta, fix pe os. Acum s-a invinetit si s-a facut acolo ca un fel de galma, pe care cand apas, ma doare. Ce poate fi? Cum o tratez? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Ai un hematom sub care s-ar putea sa fie si o fractura. Lioton gel te ajuta cu hematomul, dar tot e necesar sa mergi sa faci o radiografie. Daca e o fractura si o neglijezi, vindecarea defectuoasa iti poate afecta nervii antebratului, printre altele. Mergi la o camera de garda- Ortopedie.

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Foloseste Lioton gel.

| fabiola a răspuns:

Masaseaza usor zona, cu venoton si poti lua niste tarosin dar dupa ce te asiguri ca nu ai vreo factura!

| The1smartiest a răspuns:

Sa nu fie rupt radius ul sau cubtus ul ( unul din cele doua oase ale antebratului) fa o radiografie. pana atunci relaxare