| aleszander a întrebat:

Azi am facut antrenament la viteza in sala de sport si din viteza am intrat in perete.Mi-am atenuat lovitura mai mult cu mana dreapta, iar acum ma doare cand incerc sa o flexez.Nu mi s-a umflat sau invinetit cotul ori mana, insa am senzatia ca ma tine si nu pot sa o flexez sus si jos prea tare, sa ma scarpin la ureche sau sa o intind de tot spre exemplu. Ce credeti, e fracturata sau ce ar putea fi? mentionez ca am mai avut cealalta mana fracturata de doua ori si nu ma doare ca atunci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

In cel mai rau caz o microfisura, in cel mai fericit o contuzie usoara. Daca o aveai fracturata sau rupta, ai fi stiut pana acum din cauza durerii - durerile de oase rupte sunt printre cele mai insuportabile. In cateva zile ar trebui sa fii ok fara cine stie ce interventie - dar daca totusi nu trece, viziteaza un medic si fa o radiografie, just in case.

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Eu am avut fisura la un os de la picior, m-a durut fix doua zile pana s-a dezumflat apoi deloc si totusi mi-a pus piciorul in ghips spunandu-mi ca nu exista durere pentru ca nu a fost lezata maduva, dar daca insistam putin se rupea de tot si ar fi trecut mai greu, poti avea si o mica fisura asa ca oricum ar si fa-ti o radiografie, sanatate

| lucian_2018 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un spital pentru a-ti face niste raze. Ar putea fi o simpla luxatie, un tendon rupt sau altceva.
Nu lasa timpu sa rezolve problema ca sa nu fie prea tarziu.