| PainTech a întrebat:

Am avut o operatie chirurgicala de curand. E ceva ce ar trebui sa stiu despre cicatrici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Nu umbla la ele, nu pune mana, nu te forta. Lasă rana sa se vindece in ritmul ei, nu o pipăi sau controla, nu trage de fire daca sunt. In rest, multa sănătate!

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sa mergi la dermatolog pentru asta. Se prescriu creme

| oz_1736 a răspuns:

Dupa vreo 10 zile dezinfectezi cu betadina si nu o mai pansezi. O lasi libera. Daca e la abdomen ai grija la alimentatie, sa nu te constipi, sa nu te deranjezi la burta